Korálkový svět

Vítejte na stránkách nejen o korálcích.

Barevná terapie

Jednotlivé barvy

Červená

- ukazuje na sílu, elán a energii. Tělo i ducha nabíjí odvahou a vitalitou. Tmavě červená a bordo jsou simbolem neklidu. Červená pozitivně ovlivnuje krční páteř, kosti, zuby, střeva, krev a stavbu buněk.

 

Růžová

-je barva růstu, dozrávání, ale i samolibosti. Vyjadřuje lásku.

 

Oranžová

-podporuje uvědomění si vlastní hodnoty. Poukazuje také na ohleduplnost vůči ostatním. Pomáhá léčit ledviny, močový měchžř, střeva, krev a lymfu.

 

Žlutá

- pomáhá aktivovat nervovou činnost a myšlení, vnitřní vyčerpání nahrazuje klidem. Prospívá při žaludečních těškostech, poruchách metabolismu a obtížích se žlučníkem.

 

Zelená

-je barva uzdravení a naděje. Symbolizuje mládí a plodnost. Hodí se pro lidi, kteří trpí astmatem a alergiemi, mají onemocnění horních cest dýchacích, srdce a cév. Vyvolává harmonii, schopnost spolucítění, něžnost a lásku.

 

Světle modrá

-simbolizuje meditaci, nebe a vzduch. Má na starosti oblast šíje a čelistí. Hlasivky, průdušky a jícen pozitivně reagují na energii této barvy.

 

Tmavě modrá

- barva ducha. Je zaměřená na tvář, uši, nos a nosní dutiny. Pomáhá při nespavosti, depresích a při strachu.

 

Fialová

-ukazuje cestu hledačům života, nabízí správný směr ke správnému cíli. Působí blahodárně na pokožku a dýchací cesty. Léčí a uzdravuje duši a celý nervový systém, uklidnuje.

 

Bílá

-je barvou nevinnosti, čistoty a míru. Očistuje duši. Navozuje dokonalou harmonii, o kterou usilujeme. Léčí infekce a duši.

 

Hnědá

- je barva země a stability. Nastoluje pevnost a vytrvalost na všech úrovních. Léčí kosti, klouby, svaly, šlachy a páteř.

 

Šedá

- barva zastavení, přestávky, ale také hledání sama sebe. Snižuje teplotu, ochlazuje a tlumí neklid.

 

Černá

- v kombinaci s bílou navozuje rovnováhu, harmonii (jing a jang). Samotná působí spíše depresivně než léčivě, chorabné stavy zhoršuje a prohlubuje citové rány. V kombinaci s jinými barvami se její negativní účinky zmírnují, se stříbrnou se dokonce zcela vytrácejí.

 

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°  

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštěvu.